Oferta dla hoteli, restauracji, sal weselnych i gastronomii.
Nowa funkcja dostępna w naszych cyfrowych bliźniakach, funkcja nawigacji. Film stworzony przez nas z materiałów providera.
3 tysiące uczestników z całej Polski przyciągnęła druga edycji Centralnego Klubu Pacjenta w Katowicach, podczas której nie zabrakło również przedstawicieli Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie.
Dyrektor Grzegorz Sieńczewski zaprezentował wirtualny spacer po gnieźnieńskim Szpitalu, jako narzędzie walki ze stresem związanym z hospitalizacją. Ponadto Monika Burchard udzielała licznych porad i konsultacji z zakresu psychoonkologii.
Dużą popularnością cieszyła się strefa medyczna złożona z 35 stoisk z bezpłatnymi badaniami i indywidualnymi spotkaniami ze specjalistami. Organizatorem wrześniowego wydarzenia była „Z sercem do Pacjenta”.
TAK O EFEKCIE NASZEJ PRACY PISZĄ NA FACEBOOK. TO BYŁ WIELKI PROJEKT, TAK JAK I OŚRODEK JEST WIELKI.
"Nasza Szkoła - tu się uczymy, tu bawimy, rozwijamy…
W nasze progi WIRTUALNIE wszystkich ludzi dobrej woli zapraszamy!
W środę 28.02.2024 r. w naszej Placówce odbyła się premierowa prezentacja „Wirtualnego spaceru po SOSW w Kłecku”, dzięki któremu wszystkich Państwa możemy zaprosić w nasze progi, także w formie wirtualnej. Spacer 3D to innowacyjny projekt zrealizowany z inicjatywy Organu Prowadzącego – Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Do projektu wyłoniono placówki i instytucje powiatowe, które w ostatnim czasie miały realizowane duże inwestycje budowlane. W minionym roku nasz Ośrodek rozbudowany został o nową salę gimnastyczną i sale specjalistyczne oraz dydaktyczne, dlatego też zakwalifikowany został do realizacji projektu, a tym samym stał się jedną z niewielu polskich szkół mogącą pochwalić się nową technologią 3D.
Udział w spacerze 3D to wyjątkowa okazja pozwalająca na bliższe poznanie Placówki przez wirtualne zanurzenie się w jej wnętrzu i otoczeniu bez wychodzenia z domu, na ekranie swojego komputera. Podczas wirtualnego spaceru każdy ma okazję poznać unikatową strukturę i funkcje SOSW w Kłecku, zwiedzić poszczególne sale i pracownie szkolne oraz obejrzeć umieszczone na wirtualnej drodze oraz w sali gimnastycznej filmiki.
Wirtualny spacer po SOSW w Kłecku to innowacyjne narzędzie, które z pewnością przyniesie wiele korzyści, tj:
- Dostępność dla każdego: Dzięki tej technologii każdy może odwiedzić placówkę, niezależnie od miejsca zamieszkania czy ograniczeń czasowych.
- Bezpieczeństwo: Wirtualny spacer eliminuje konieczność osobistego kontaktu, co jest szczególnie istotne dla osób, których dzieci za chwilę będą uczniami SOSW, jednak w pędzie codziennego życia, brakuje czasu na wcześniejsze zapoznanie się z obiektem.
- Pełne doświadczenie wizualne: Uczestnicy mogą dokładnie przyjrzeć się szkole z każdej perspektywy, włączając w to sale lekcyjne, korytarze oraz inne udogodnienia.
- Możliwość powrotu: W przeciwieństwie do tradycyjnych wizyt, wirtualny spacer pozwala na powrót i dokładne przyjrzenie się wybranym elementom, co umożliwia lepsze zrozumienie struktury i działalności SOSW.
Staroście – Panu Piotrowi Gruszczyńskiemu oraz Wicestaroście – Pani Annie Jung składamy serdeczne podziękowanie za możliwość udziału naszej Placówki w tym wyjątkowym promocyjnym projekcie wizualnym, wykonanym w technologii 3D. Jesteśmy zaszczyceni i niezmiernie wdzięczni za to wyróżnienie. Składamy też wielkie podziękowania realizatorom wirtualnego spaceru po naszej Placówce, którzy włożyli w to wiele pracy i serca.
Bardzo dziękujemy zaproszonym Gościom, którzy w natłoku swoich obowiązków znaleźli czas, by swoją obecnością uświetnić to ważne dla nas wydarzenie.
Spotkajmy się na „Wirtualnym spacerze 3D po SOSW w Kłecku” !!! Zapraszamy !!!"
Tym razem mówią o nas w Radio Poznań! Wysluchajcie co przygotował red. Rafał Muniak?
Miałem okazję przedstawić na ogólnopolskiej antenie TV ideę cyfrowego bliźniaka stworzonego przez nas dla Szpitala Chrztu Polski w Gnieźnie. Jest to bardzo duży obiekt z wieloma piętrami i windami. Jeśli choć jedna osoba przed zabiegiem sprawdzi warunki w jakich będzie operowana i tą ją uspokoi, to warto było.
Wyobraźnię twórców science fiction od lat rozpala motyw wirtualnej rzeczywistości, w której ludzie mogą funkcjonować równolegle do rzeczywistego świata. Wiele wskazuje na to, że jesteśmy coraz bliżej momentu, w którym scenariusze filmowe mogą zostać zrealizowane, dzięki powstaniu metaverse. Metaverse będzie wirtualnym środowiskiem funkcjonującym równolegle do rzeczywistości, gdzie może przenieść się część naszych obecnych nawyków, relacji i podejmowanych czynności. Jego powstanie i funkcjonowanie będzie możliwe dzięki rozwojowi technologii wirtualnej rzeczywistości. Użytkownicy, którzy będą chcieli korzystać z metaverse, będą posługiwać się narzędziami obsługującymi VR i AR, tak by móc tworzyć wspólne wirtualne przestrzenie. Zresztą o kierunku rozwoju Facebooka w stronę wirtualnej rzeczywistości było głośno już w momencie przejęcia firmy Oculus. Zaangażowanie się w proces rozwoju technologii metaverse przez korporację, której narzędzi używa ok. 3 mld użytkowników, to bardzo wyraźny sygnał świadczący o tym, że jej prawdziwy rozwój dopiero zaczyna nabierać rozpędu. Jeśli jedna z najbardziej wpływowych korporacji technologicznych zmienia swoją nazwę, by być kojarzona z taką nowością, to – cytując klasyka – wiedz, ze coś się dzieje. Ten ruch ze strony kalifornijskiej firmy jest też próbą ucieczki do przodu. Facebook nie cieszy się od jakiegoś czasu dobrą sławą, dlatego zasygnalizowanie nowego otwarcia może przynieść wymierne, biznesowe korzyści. Zwłaszcza że inne firmy również dostrzegły potencjał w metaverse.